Obveze pristupnika ispitima državne mature

Autor: Ružica Kruhoberec, 30. 5. 2016.

Poštovani maturanti,

prema Pravilniku o polaganju državne mature jasno su definirane obveze pristupnika.

Na poveznici opširnije  podsjećam Vas na te obveze i molim Vas da ih se pridržavate.

Prema Članku 28  Pravilnika o polaganju državne mature.

(1) Učenici, odnosno pristupnici moraju se okupiti pred ispitnom prostorijom najkasnije 30 minuta prije početka ispita.

(2) Učenik, odnosno pristupnik na ispitu mora imati osobni dokument s fotografijom, koji prije početka ispita stavlja na rub stola.

(3) U slučaju da učenik, odnosno pristupnik nema osobni dokument, dežurni nastavnik to zapisuje u zapisnik, a identifikacija učenika, odnosno pristupnika obavlja se uz predočenje osobnoga dokumenta, najkasnije u roku od 24 sata nakon početka ispita.

(4) Ako se identifikacija učenika odnosno pristupnika ne obavi u roku iz stavka 3.ovog članka, smatra se da isti nije pristupio ispitu.

(5) Učenici, odnosno pristupnici mogu na ispitu imati samo pribor ili pomagala, koji su za svaki ispit propisana u predmetnome ispitnom katalogu.

(6) Učenik, odnosno pristupnik tijekom ispita ne smije koristiti niti imati u blizini radnoga mjesta mobilni telefon niti druge elektroničke audio i  video uređaje. Mobilni telefon i drugi elektronički audio i video uređaji za vrijeme pisanja ispita smiju se nalaziti samo na mjestu predviđenom za to.

(7) U pravilu, prvih 30 minuta nakon početka ispita i zadnjih 15 minuta prije isteka vremena određenoga za rješavanje ispita, niti jedan učenik, odnosno pristupnik ne smije napustiti ispitnu prostoriju.

Zdravstvena i veterinarska škola Dr. Andrije Štampara Vinkovci / H.D.Genschera 16a, HR-32100 Vinkovci / www.ss-drastampara-vk.skole.hr / ured@ss-drastampara-vk.skole.hr