Jedan dan na naš način!

Autor: Ivona Jozić, 3. 11. 2016.

Obilježili smo Svjetski dan učitelja, učenici su
„Na jedan dan“ zamijenili uloge sa profesorima.

Kako im je bilo pročitajte pod: "opširnije".

Svjetski dan učitelja (5. listopada) u našoj školi obilježen je na zanimljiv način.

Profesori  i učenici zamijenili su uloge na jedan dan, a učenici su ozbiljno shvatili svoju novu ulogu te temeljito odradili povjerenu zadaću. U ovome zadatku je sudjelovalo pedesetak učenika iz svih razreda, te su preuzeli nastavni proces u potpunosti.

Bilo je tu profesora iz hrvatskoga jezika, povijesti, matematike, latinskog jezika, stručnih zdravstvenih i veterinarskih predmeta kao i stručnih surdanika pedagoga, psihologa i knjižnničara. Pojedini učenici i profesori  toliko su se uživjeli u nove uloge da se u nekim razrednim odjelima radna atmosfera  pretvorila  u pravu  oglednu nastavu. Profesorima se  pružila prilika ponovo osjetiti kako je "biti u cipelama učenika", a u "zamjenskim" profesorima,  predavačima  mogli su prepoznati svoj stil i način rada.

Nakon  odrađenog učeničkog nastavnog dana, održano je Učeničko – nastavničko  vijeće, gdje su učenici iznijeli svoje impresije i zapažanja tijekom zamjenskih uloga te predložili neke odrednice  koje bi mogle biti efikasnije u radu profesora.

Posebno značajna  zapažanja učenika  naglašena  su sa aspekta  stručnih suradnica, psihologinje i pedagoginje gdje su spoznali proces  praćenja nastavnog procesa sa aspekta pedagoško-psihološkog gledišta.

Pokazalo se da je Projektna aktivnost „ Na jedan dan“ izvrstan način jačanja međusobnih odnosa učenika , nastavnih predavača i školu u cjelini  te  da bi s tom praksom svakako valjalo nastaviti.

« Svibanj 2024 »

Zdravstvena i veterinarska škola Dr. Andrije Štampara Vinkovci / H.D.Genschera 16a, HR-32100 Vinkovci / www.ss-drastampara-vk.skole.hr / ured@ss-drastampara-vk.skole.hr