OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN STARIJIH OSOBA (FIZIOTERAPEUTI)

Autor: Vlatka Vujčić, 22. 10. 2014.

Dana 16. listopada povodom obilježavanja Dana starijih osoba u mjesecu listopadu, stručni aktiv zdravstva iz područja fizioterapije s grupom učenika 4.c razreda održalo je prigodno druženje i edukaciju starih i nemoćnih korisnika Doma za stare i nemoćne u Vinkovcima.

Pod "više" možete pročitati koje smo aktivnosti proveli.

Cilj je bio druženje učenika sa starijim osobama,   pomoć  u svakodnevnim aktivnostima, učenje pravilnog korištenja ortopedskih pomagala te uključivanje u svakodnevnu tjelovježbu i radnu terapiju koja se redovito provodi u prostorijama doma. Također, htjeli smo osvijestiti da briga i skrb starih i nemoćnih osoba treba biti na samom vrhu ljestvice u društvu rangiranja.

Učenici su pokazali solidarnost i poštovanje prema osobama treće životne dobi, te istaknuli važnost zbrinjavanja i brige o istima kroz godinu, a ne samo prisjećajući ih se na ovaj dan.

U druženju su sudjelovali sljedeći učenici: Antolović Stjepan, Pilek Sven, Butorac Angela, Cerovski Filip, Grgić Gabrijela, Pejić Jan, Kranjčević Marin, Šimunović Iva, Kujundžija Ivan, Raspudić Antonela te mentorice Marija Smoljko i Mirna Jozinović.

Zdravstvena i veterinarska škola Dr. Andrije Štampara Vinkovci / H.D.Genschera 16a, HR-32100 Vinkovci / www.ss-drastampara-vk.skole.hr / ured@ss-drastampara-vk.skole.hr