Daj šapi glas!

Autor: Vlatka Vujčić, 13. 2. 2024.

Od ove godine, naša škola sudjeluje u nacionalnom programu pod imenom Daj šapi glas!

Ovaj je projekt brige za napuštene životinje, tj. senzibilizacija učenika i lokalne zajednice za brigu prema napuštenim životinjama, kao i izmjena stavova i ponašanja prema vlastitim kućnim ljubimcima. Provodi se u jednogodišnjim ciklusima koji obuhvaćaju početak i kraj školske godine, a ove se školske godine provodi već 8. ciklus. Projektom se ​potiče se osobni i socijalni razvoj učenika aktivnim uključivanjem u aktivnosti poboljšanja kvalitete života civilnoga društva kroz brigu za napuštene životinje i pomoć udrugama koje brinu o tim životinjama.

Učenici se aktivno uključuju u rješavanje društvenih problema dobrovoljno sudjelujući u društveno korisnom radu, utječući na odnos bliskih osoba, a time i lokalne zajednice prema životinjama. Potiče se razvoj poduzetničkih i komunikacijskih vještina, učenici razvijaju financijsku, informacijsku i digitalnu pismenost, kreativnost i sposobnost rješavanja problema. Udruge se lakše nose s teretom brige za napuštene životinje, lokalna zajednica ima manje troškove zbrinjavanja napuštenih životinja.

Naša je škola ove godine organizirala obilježavanje Međunarodnog dana zaštite životinja 4. listopada 2023. prodajom kolača u školi. Angažmanom 2. d i 4. d razreda, skupili smo oko 100,00 eura koje smo namijenili udruzi za zaštitu životinja.

Za Svjetski dan kućnih ljubimaca (30. studenoga 2023.) napravili smo  fotoalbum naših kućnih ljubimaca. Fotoalbum se nalazi na poveznici: https://read.bookcreator.com/1r9PkL5CKaTHWqnyLgflKHlu3SW2/zWx4yyxkS7-x1XGcQ8q-2Q

Posljednja naša aktivnost vezana je za Udrugu za zaštitu životinja Rocco. Naime, pozvali smo volontere iz udruge da nam dođu u goste i upute nas u aktivnosti udruge.

U petak, 9. veljače 2024., ugostili smo gospođicu Loru Jukić iz udruge Rocco koja nam je predstavila rad te udruge. Pripremila je prezentaciju o samoj udruzi, o slučajevima na koje su naišli, na preprekama u svom radu i prijedlozima kako možemo pomoći u njihovom radu.

Gordana Katarina

Fotografije možete pogledati pod "više".

« Svibanj 2024 »

Ovaj tjedan: 1911
Zdravstvena i veterinarska škola Dr. Andrije Štampara Vinkovci / H.D.Genschera 16a, HR-32100 Vinkovci / www.ss-drastampara-vk.skole.hr / ured@ss-drastampara-vk.skole.hr