Okrugli stol - Škola ambasador Europskog parlamenta

Autor: Vlatka Vujčić, 29. 4. 2019.

Dana 15. travnja 2019. u organizaciji Zdravstvene i veterinarske škole dr. Andrije Štampara Vinkovci održan je Okrugli stol u Županijskoj vijećnici. Sudjelovale su sve vinkovačke srednje škole.

Prije središnje aktivnosti, ciljeve i zadatke škola koje su uključene u program Škola ambasador Europskog parlamenta predstavila je učenica Antonia Katarina Nikić.

Na sve upite učenika odgovarali su gradonačelnik grada Vinkovaca, gospodin Ivan Bosančić i zamjenik župana gospodin Josip Dabro. Pitanja su bila podijeljena u tri kategorije: SportIzbori za EU parlamentPolitika i razno

Nakon odgovorenih pitanja sudionicima su podjeljene zahvalnice.

O originalnosti i zanimljivosti pitanja nema boljeg objašnjenja od izjave zamjenika župana gospodina Dabre: Nikada nisam imao veću i jaču ekipu ispred sebe.

Nadamo se kako je ova aktivnost bila motivacija mladima za rad, te kako su dobili odgovore na sva pitanja, te kako će ih potaknuti da izađu na izbore 26. svibnja 2019. i naprave promjenu, sada i za budućnost.

Vinkovačke srednje škole koje su sudjelovale u aktivnosti:

1. Tehnička škola Ruđera Boškovića koju su predstavljali Ana Mandić, Luka Puškarić i Matej Ugarković, pod mentorstvom stručne suradnice knjižničarke Tene Papige                                                                                           2. Srednja strukovna škola koju su predstavljale Petra Čuljak, Antonija Krtić i Anđela Gajić pod mentorstvom profesora Marina Ljubasa                   3. Poljoprivredno šumarska škola s predstavnicima  Igorom Strukarom i Marinom Mršom, u pratnji pedagoga Josipa Bradarića                                     4. Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca iz koje su prisustvovali Lora Miljanić, Frane Karaban i David Goreta te profesorica Azra Vesna Abramović                                                                                                                     5. Gimnazija Matije Antuna Reljkovića koju su predstavili Marko Fuzy, Adrian Beli i Gabriel Nikolin pod vodstvom mentorice Ines Glavaš                6. Zdravstvena i veterinarska škola dr. Andrije Štampara Vinkovci s predstavnicama Paulom Fekete i Katarinom Husarek i s mentoricom Katarinom Vukanović.

Gradonačelnik grada Vinkovaca, gospodin Ivan Bosančić i zamjenik župana gospodin Josip Dabro odgovarali su na sljedeća pitanja:

1. kategorija Sport – u kojem su se mladi dotakli pitanja Cibalie i planova grada za njezin razvitak, sufinanciranja mladih sportaša i većih ulaganja u manje razvijenije sportove                                                                                         2. kategorija Izbori za EU parlament – u kojem se spominjao poduzetnički inkubator, stranački ciljevi, informiranja mladih te slanje zastupnika u parlament                                                                                                                      3. kategorija Politika i razno – pitanja među kojima je predložena izgradnja učeničkog doma za putnike, otvaranja novih poduzeća, zapošljavanja mladih te bolje internetske veze u Vinkovcima i okolici.

Na kraju posebno zahvaljujemo našim učenicama Anastasiji Ičević, Antoniji Katarini Nikić, Katarini Husarek, Pauli Fekete i Miji Radmanović.

Zdravstvena i veterinarska škola Dr. Andrije Štampara Vinkovci / H.D.Genschera 16a, HR-32100 Vinkovci / www.ss-drastampara-vk.skole.hr / ured@ss-drastampara-vk.skole.hr