« Prosinac 2018 »

Dan ružičaste vrpce
Autor: Vlatka Vujčić, 11. 10. 2018.

Dan ružičaste vrpce - simbol borbe protiv raka dojke, obilježen je 6. listopada 2018.  Organizatori su Zavod za javno zdravstvo Vukovarsko-srijemske županije i Liga protiv raka Vinkovci, uz logističku podršku Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci i učenika 3. a razreda naše škole. U središnjem gradskom parku u Vinkovcima provedena je javnozdravstvena akcija u svrhu podizanja svijesti o raku dojke, te važnosti njegovog otkrivanja.

Opis aktivnosti možete pogledati pod "opširnije".

Fotografije možete pogledati u Fotogaleriji.

U subotu, 6. listopada 2018. obilježen je Dan ružičaste vrpce - simbola borbe protiv raka dojke. Povodom obilježavanja dana, Zavod za javno zdravstvo Vukovarsko-srijemske županije i Liga protiv raka Vinkovci, uz logističku podršku Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci, organizirali su na štandu u središnjem gradskom parku u Vinkovcima javnozdravstvenu akciju u svrhu podizanja svijesti o raku dojke, te važnosti njegovog otkrivanja.

Glavni nositelj programa bila je sekcija Lige protiv raka, Klub žena liječenih na dojci „Una“, a pridružili su se i učenici 3. a razreda naše škole zajedno s mentorima Svjetlanom Reljanović, Antonijom Uršić, Markom Blažićem i Draženom Enderlijem. Učenici su dijelili zdravstvene publikacije vezane uz borbu protiv raka dojke te ružičaste vrpce uz prikupljanje dobrotvornog prihoda u svrhu kupovine uređaja za jednokratno zračenje kojim bi se ženama oboljelima od raka dojke olakšala borba s tom teškom bolešću. Obilježavanje dana završeno je puštanjem ružičastih balona u znak sjećanja na sve žene koje su izgubile bitku s ovom bolešću.