« Kolovoz 2018 »

Ispis statistike od 14. 11. 2016.

Rimski dani 2018. godine - sudjelovanje učenika naše škole
Autor: Blanka Bunjevac, 12. 6. 2018.

Dana 1. i 2. lipnja 2018. godine, učenici 2. b razreda Borna Đaković, Paula Fekete, Klara Marojević, Ana Perić, Katarina Husarek, Ivona Mrkonjić, Leonarda Bučak, Josip Iličić, Josip Mijatović i Sebastian Kolar sudjelovali su u manifestaciji "Rimski dani''. Zdravstvenu i veterinarsku školu dr. Andrije Štampara Vinkovci na ''Rimskim danima'' predstavili su ''Apotheca Romana''. Dva tjedna učenici su se marljivo pripremali s profesoricom latinskog jezika Vanjom Jerković i pedagoginjom Katarinom Vukanović.

Više o sudjelovanju naših učenika na "Rimskim danima", kao i fotografije, možete pogledati pod "opširnije".

Učenici su pravili lijekove po starorimskim receptima za nesanicu, akne, imunitet, glavobolju i čišćenje krvi. Izrađivali su lovorove vijence te čovjeka u prirodnoj veličini otkrivajući posjetiteljima anatomiju kako su je Rimljani poznavali. Na štandu su skupljane donacije za jednu lijepu humanitarnu gestu, a svi posjetitelji koji su bili spremni donirati na poklon su dobili stari rimski lijek. Na štandu Zdravstvene i veterinarske škole Dr. Andrije Štampara osim starorimskih stvari moglo se i otputovati u ''virtualnu stvarnost'' i pogledati kako je izgledao forum Romanum.

Također, u sklopu manifestacije Rimski dani sudjelovali su i učenici 2.c razreda Mia Radmanović, Anna Marie Gašparović, Sven Džaja, Matko Pejić i Bruno Mikuš. Oni su 30. svibnja 2018. godine održali radionicu latinskog jezika za djecu osnovne škole u vinkovačkom parku. Djeca su oslikavala drvene pločice raznim natpisima i riječima na latinskom koje se učenici sami izabrali i pripremili.

O tome kako nam je bilo i kako smo se proveli više pogledajte u nastavku, a našim vrijedim učenicima ovim putem se još jednom zahvaljujemo.

Vanja Jerković, mag. educ. class. et croat. lat. i Katarina Vukanović, mag. paed. et. educ. hist.