« Svibanj 2018 »

Ispis statistike od 14. 11. 2016.

Natjecanje putem grafita - simboličko poimanje svijeta
Autor: Blanka Bunjevac, 26. 3. 2018.

Grafiti kao oblik neformalne komunikacije i interakcije među ljudima imaju veliko kulturno i socijalno značenje u sociokulturnom aspektu interpretacije.

Umjetnost u obliku grafita određena je idejama slobode, individualnošću, pobunom, ljepotom, istinom i pravdom. Upravo naši učenici - kreativci ekipirani u 10 timova po razrednim odjelima, pokušali su prezentirati svoj način izražavanja socijalnih problema i problema općenito, prezentirajući svoju maštu. Natjecanje je održano 21. ožujka 2018.

Više o natjecanju, kao i fotografije pobjedničkih radova, možete pronaći pod "opširnije".

Povjerenstvo za  selekciju imalo je velikih problema i dilema u odabiru prva tri rada jer svaki je na najinventivniji način simbolizirao umijeće, stvaralaštvo, kvalitetu rezoniranja i poimanja svijeta.

No, ipak  kako biva na natjecanjima,  povjerenstvo je odabralo tri koji su se za nijansu  istaknuli po kriterijima :

1. mjesto je dodijeljeno ekipi pod zaporkom 1010
2. mjesto je zauzela ekipa pod zaporkom  SNAKE
3. mjesto je pripalo ekipi pod zaporkom  KLEPTANKE

Čestitke prvim trima ekipama, kao i svim natjecateljima tj. sudionicima  i ekipama jer su ove godine radovi iznimno kvalitetni i žao nam je što dalje ne mogu ići svi. No, zato će svi radovi zauzeti važno mjesto na zidu u holu škole kako bi krasili i uljepšali  naše školsko ozračje i ambijent .

Hvala svim našim natjecateljima što su se odvažili pokazati svoja kreativna umijeća.

Sanda Horvatović, psihologinja