JESENSKI ROK DRŽAVNE MATURE 2014./2015.

Autor: Ružica Kruhoberec, 20. 7. 2015.

Prijave ispita u jesenskome roku:

- Trajanje prijava: 20. – 31. 7. 2015.

- Pristupnici prijavljuju ispite samostalno putem stranice www.postani-student.hr
  Napomena: učenici koji su ove školske godine završili četvrti razred u srednjim školama u Republici Hrvatskoj ne trebaju u školi potpisivati prijavnice za jesenski rok, niti ih slati u Centar.

Provedba ispita državne mature u jesenskome roku:

- od 26.8. 2015. do 11.9.2015.

Mjesto pisanja ispita državne mature:

- Pristupnici koji su u ovoj školskoj godini bili redovni učenici četvrtih razreda
  srednjih škola u Republici Hrvatskoj ispite pišu u svojim školama.

Odjave ispita:

- Rok: od 31.7. do 6.8.2015. (uključujući taj dan)
- Pristupnici trebaju popuniti obrazac odjave i poslati putem
  e-maila na adresu: odjava@ncvvo.hr

Uplate novčanih naknada za troškove polaganja ispita u jesenskome roku:

- Rok za uplatu: 6. 8. 2015. (uključujući i taj dan)

Uplate koje će biti izvršene nakon 6. 8. 2015. nećemo biti u mogućnosti prihvatiti.
   Obveza plaćanja vidljiva je pristupnicima nakon prijave ispita na njihovim stranicama, na poveznici Moji podatci/Zaduženja i uplate.
   Osim zaduženja pristupnicima su ispisani i podatci za uplatu, koje moraju prepisati na uplatnicu i koji se odnose isključivo na pristupnikove podatke, nije moguće s tim brojem  uplatiti nečiji drugi ispit, niti od drugoga pristupnika prepisati broj.
   Uplate se mogu obaviti u bilo kojoj poslovnici banke ili pošte ili internet bankarstvom.
   Centru nije potrebno slati presliku uplatnice, osim u slučajevima kada uplata nije evidentirana zbog pogrešno upisanog podatka na uplatnici.

Napomene:
- pristupnici koji su prijavili više ispita, a odustanu od polaganja ispita, a ne odjave ih u roku, ne mogu birati koji ispit plaćaju.
  Uplate se evidentiraju redom prema datumu pisanja ispita.
- pristupnici koji imaju zaduženja iz ljetnoga roka moraju podmiriti dugovanja, jer se uplate evidentiraju prvo za neuplaćene ispite iz prethodnih rokova, kako je objavljeno na   poveznici Zaduženja i uplate
- učenici koji su ove godine završili četvrti razred u srednjim školama u RH plaćaju samo one ispite koje su položili u ljetnome roku i ponovo ih prijavljuju u jesenskome roku.
- učenici koji ponavljaju polaganje ispita, jer nisu s uspjehom položili ispite u ljetnome roku, ne plaćaju troškove polaganja ispita u jesenskome roku.

Dodatne informacije pristupnici mogu dobiti:
  -  pozivom na broj Info centra 01/4501 899
  -  slanjem upita e-mailom na adresu: info.centar@ncvvo.hr

Zdravstvena i veterinarska škola Dr. Andrije Štampara Vinkovci / H.D.Genschera 16a, HR-32100 Vinkovci / www.ss-drastampara-vk.skole.hr / ured@ss-drastampara-vk.skole.hr