Širenje Europske unije - vremenska lenta

Autor: Katarina Crnković, 21. 12. 2018.

Došli smo do kraja prvog obrazovnog razdoblja 2018./2019. školske godine. Osvrnut ćemo se na rad naših juniorki i novinarki koje su nas cijelo polugodište educirale o nastanku i širenju Europske unije. Naše drage učenice Nikolina, Mia, Larisa i Katarina radile su pod mentorstvom prof. Renate Dabro.

Više pogledajte i pročitajte u nastavku.

U skladu s blagdanskim raspoloženjem na kraju ovoga polugodišta naše novinarke izradile su nam plakat kojim su svima nama u školi prikazale božićne običaje i tradiciju u zemljama Europske unije. Saznali smo kako se Božić slavi u Italiji, Njemačkoj, Danskoj, Španjolskoj, Poljskoj, Švedskoj i Irskoj.

No, prije samoga iščekivanja Božića naše novinarke educirale su nas o samom nastaku Europske unije i njezinom širenju.

Učili smo i o Austriji i njezinom glavnom gradu Beču, te karkateristikama Austrije u samoj Uniji. Nakon Austrije, slijedio je plakat o Bugarskoj - karakteristike Bugarske, jezik, običaji i njezina uloga u EU. Nakon Bugarske, otputovali smo u Belgiju i Cipar. Priča o Belgiji zaslađena je ukusnim belgijskim čokoladama, a fotografije krasnog Cipra probudile su u nama želju da se barem na tren teleportiramo tamo.

Našim novinarkama i njihovoj mentorici zahvaljujemo na predanom radu i željno iščekujemo nadolazeća putovanja Europskom unijom.

Za više informacija: https://wordpress.com/post/skolaambasador.wordpress.com/97

Zdravstvena i veterinarska škola Dr. Andrije Štampara Vinkovci / H.D.Genschera 16a, HR-32100 Vinkovci / www.ss-drastampara-vk.skole.hr / ured@ss-drastampara-vk.skole.hr