« Prosinac 2018 »

Kampanja „ Milijarda ustaje“- 14. veljače 2018.
Autor: Blanka Bunjevac, 15. 2. 2018.

Nakon prevedene edukacije učenika o  prevenciji nasilja "Stop nasilju"  te  "Nasilne veze su bez veze" četvrta godina  zaredom provodimo  kampanju "MILIJARDA USTAJE"  protiv nasilja bilo koje vrste . I ove godine 14. 2. 2018. u 12:00 sati,  učenici 2. razreda (2. A, 2. B, 2. C, 2. D i 2. E) prikazali su plesnu koreografiju "Break the Chain" u Pješačkoj zoni u Vinkovcima kao protest protiv nasilja nad ženama i djevojčicama kod nas i svijetu. Svake godine 14. 2. u cijelom svijetu, u 207 zemalja organiziraju se protesti, marševi, različiti skupovi i svi plešemo istu koreografiju.
Kampanjom "MILIJARDA USTAJE“ dižemo glas protiv nasilja na najsnažniji način, plesom i pjesmom jer intenzitet glasa i tona pjesme i plesa ruše sve granice bez posljedica.

Više o kampanji "Milijarda ustaje", kao i video koreografije naših učenika, možete pronaći pod "opširnije".

Cilj kampanje "Milijarda ustaje" je  pokrenuti nužne i trajne promjene protiv nasilja, a u središtu su marginalizirane žene i djevojčice i ugrožena ženska prava.

Za našu koordiniranu koreografiju "Break the chain" zaslužna je naša profesorica Nataša Vaci, a za ideju promicanja kampanje "Milijarda ustaje" zaslužna je psihologinja  Sanda Horvatović, voditeljica projekta "Moj glas protiv nasilja" i "Nasilne veze su bezveze".

Zahvaljujemo našoj profesorici TZK, razrednicima i predmetnim profesorima,  ravnateljici i psihologinji  škole, Gradu Vinkovcima (gospođi  Vinković, gospodinu Šandrku, gospodinu Šariću, gospodinu Šibaliću i gospodinu Siću) te ljudima dobre volje koji su priskočili i pomogli u tehničkoj realizaciji plesne koreografije; a najviše našim dragim učenicima, sudionicima plesne koreografije jer su pored nastavnih obveza  uspjeli naći vremena  uvježbati samu plesnu koreografiju kako bismo na najmoćniji način poslali poruku protiv nasilja.

Sanda Horvatović, psihologinja

Milijarda.mp4 (3.51 MB)